Pattanások fogamzásgátló abbahagyását követően

Kérdés

Kb. 2-2,5 évig szedtem fogamzásgátlót, idén február környékén hagytam abba. Most (kb. 3 hónappal később) pedig úgy nézek ki, mint tizenévesen: pattanások tömkelege: arcomon, áll alatt, mellkasomon, még a hátamon, tarkómon is. Úgy, hogy az idejét sem tudom megmondani, hogy mikor volt utoljára pattanásom. Most pedig borzalom. Okozhatta a fogamzásgátló letétele? Érdemes lenne megnézetni, hogy rendben vannak-e a hormonjaim?

Válasz

Igen, okozhatja a hormonrendszer felborulását, a fogamzásgátló csak elfedi az egyensúlytalanságokat (mint pl. cikluszavar, fájdalmas menstruáció, nőgyógyászati betegségek – PCOS, endometriózis, bőrproblémák), de meg nem oldja. Mindenképpen érdemes megnézetni egy teljes vérképet, női hormon panelt a meghatározott napokon, illetve a pajzsmirigy értékeket is és azok alapján elindulni.

Szollár-Kaczur Beatrix
Funkcionális táplálkozási és hormonegyensúly tanácsadó

Mennyire tetszett?

Klikk a csillagra